SEO’da Yeni Dönem: Özgünlük ve Güncellik

seo-ozgunluk-yeni-donemSeo kriter’leri günümüzde Google tarafından sürekli olarak yapılan algoritma güncellemeleri ile değişmektedir. Özellikle son zamanlarda “backlink” faktörü üzerinde birçok güncelleme gerçekleşti. Backlink önceden hızlı etki ve sonuçlar alınabilen bir seo tekniği olarak görülmekte ve spam tehlikesi her zaman yüksek olmaktaydı. Şu anda ise backlink’in etkisinin büyük kısmı ÖZGÜNLÜK ve GÜNCELLİK kriterlerine aktarıldığını söyleyebiliriz.

SEO’da Yeni Dönem: Özgünlük ve Güncellik

Bir çok denemelerimizde özgün içeriklerle, güncel bir yayın hayatı sürdüren web sitelerinin üst sıralarda sürekli olarak listelendiğini tespit ettik. Bu düzene uyan ve süreklilik gösteren web sayfalarının arama motorları tarafından belirli bir değer kazandığını söyleyebilirim. Peki backlink işe yaramıyormu? backlink tabii ki işe yarıyor. Ama backlink çalışmasından sonra hızlı bir sonuç beklemeniz çok yanlış olur. Özellikle piyasada link satışlarının çok olduğu bu dönemlerde, link satışı yapmayan web sayfalarını bulmak çok zor duruma geldi. Günümüz seo’sunda backlink’ten gerçek anlamda fayda sağlamak isteyen kişilerin öncelikli olarak; temiz, içeriği özgün ve link satışları yapmayan sayfalardan backlink elde etmesi gerekmektedir.

Bu doğrultuda çalışmaların yapılması büyük önem arz ediyor. Yeni web standartları ile yapılmış bir web sitesi, özgün makaleler ile güncelleğinin korunması, sosyal medya’da daha etkili bir biçimde var olmak, SEO açısından önemlidir. Yani bundan sonra yazacağımız yazılar, her zamankinden daha özgün olmalıdır. Günde en az 1 adet özgün yazı post etmek sitenin geleceğini sağlam temeller altına kuracağınız anlamına geliyor.

Özgün yazı yazma alışkanlığımızı geliştirmeli ve backlink çalışmalarını ise çok ağırdan almalıyız. Zamana yayarak backlinklerin temin edilmesi zamanla etkisini bizlere gösterecektir. Her zaman dediğimiz gibi SEO zaman meselesidir. Emeklerinizin karşılığını zaman ile alabilirsiniz. Bu nedenle çalışmalarınızı sürekli olarak sürdürmeli ve bu çalışmaların etkilerini beklemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir