SEO: Özgün Olun ve Bekleyin

Merhaba Seotre takipçileri, gün geçmiyorki yeni bir SEO kriteri ortaya çıkmasın. Google’ın insan gibi düşünebilen algoritma yapısına geçiş yapması ile birlikte, özellikle doğal yöntemler kullanmayan web sayfaları sorunlar yaşadı.

Peki doğallık kavramı neye göre belirleniyor? yani bir sitenin doğal olarak yayın hayatını sürdürdüğünü nasıl anlayabiliriz : Arama motorlarını aldatmayan, kullanıcı deneyimini kötü etkilemeyen (aradığı sonuca hızlıca ulaşabilen, hızlı, görsel içeriklerle güçlendirilmiş.), özgün içerikler kullanan ve geliştiren, sosyal medya ortamlarında etkin olarak yer alan, heyecan verici anlatım biçimleri kullanan ve temiz içerikli güçlü sitelerden önerme alan siteler doğal web siteleri kategorisine girmektedir.

Kullanıcı Deneyimi Önemli!

Google için kullanıcı deneyimi en önemli faktör olduğundan ötürü, sayfalarınızın içeriklerinin ilgi çekici, özgün olması gerekmektedir. Sayfanız için kullandığınız başlık ve açıklama kısımlarının (title, description) konunun içeriğinin ne olduğunu kısa ve öz bir şekilde anlatabilmesi gerekmektedir. Yani sayfanızın içeriği “elma” ise gidip başlık, açıklama kısımlarında “armut” tan bahsetmeyiniz. “Elma” dan bahsederken ise anahtar kelime yoğunluğunu abartmayın veya kopya başlıklar kullanmayın. Tamamen özgün, jenerik, pek kullanılmamış başlık ve açıklamaları kendinize göre dizayn etmelisiniz.

Şimdi Sabır Zamanı..

Özgün içerikli, içerik oranının kod oranına göre daha fazla olduğu, görsel öğeler ile güçlendirilmiş, sayfa başlık ve açıklama kısımlarının içeriğe göre dizayn edildiği sayfalarınızı Google’ın indexlemesini bekleyin.

İndexleme işleminden sonra, hak ettiğiniz sıralamalara gelmeniz için daha fazla sabır etmeniz gerekecektir. Google sizi bir anda önlere atmayacağı için sabır etmeniz gerekecektir.

Bu süre içerisinde siteme neler yapabilirim? : Çeşitli sosyal medya platformlarında sitenizin adını duyurmanız ve buralardan sitenize ziyaretçi akışı sağlamanız siteniz için çok verimli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir