Blogger Nedir? Seo’ya Etkileri

seo-bloggerBlogger nedir ve seo’ya etkileri ne düzeyde olur?

Blog: Kişilerin duygu ve düşüncelerini paylaşabildikleri alanlardır.Bloglarda belirli bir içerik belirlenerek, makaleler şeklinde yazılar yayınlamaktadır.

Google’ın sunduğu bir çok hizmet bulunuyor. Bunlardan bir tanesi blogger’dır. Google’a kayıt olarak blogger alanından, uygun olan bir isim belirleyerek bir blog oluşturabiliyorsunuz. Bu blog Google’ın subdomain’i şeklinde açılmakta ve istenilmesi durumlarda normal domain şeklinde kullanım da sağlanabilmektedir.

Misal; seotre isminde açılan bir blog, seotre.blogspot.com şeklinde olur ve size bu şekilde bir subdomain tahsis edilir. İsterseniz normal bir isim tescil yapabilir ve yönlendirmeler ile Google’ın hostunu tescil ettiğiniz domaininiz ile birlikte kullanabilirsiniz.

Blooger’ın SEO Açısından Kullanımı ve Etkileri

Blogger çok güçlü bir yapıya sahiptir. Özellikle SEO çalışmalarında sıklıkla kullanılan bu platformlar arama motorları tarafından sevilen bir yapıya sahiptir. Google’ın hosting ve subdomainini kulandığınızdan dolayı spam riski neredeyse yoktur. SEO yapacağınız sitenizin içeriği ile alakalı bir blog açıp, hızlı bir backlink çalışması, yazı girişi ile blogger sayfası güçlendirilebilir.

Böylelikle ilerleyen zamanlarda, web sayfanızın içeriği ile alakalı, güçlü bir blog sayfasına sahip olabilirsiniz. Bu blog sayfasından web sayfanıza link çıkışı yaparak SEO açısından güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Backlink almak günümüzde çok daha titiz bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Bu nedenle içeriğiniz ile alakalı sayfalardan alınacak linkler büyük avantajlar sağlayacaktır.

Doğal olarak oluşturulan bu paravan bloglar, ilerleyen zamanlarda SEO çalışması yaptığınız web sayfasına olumlu etkiler sağlayacaktır. Paravan blog konusunu sadece blogger ile kısıtlı düşünmeyin. Blogcu, wordpress blog,tumblr ve benzeri blog platformlarından paravan blogları açarak, bunlara 2 aylık hızlı bir backlink çalışması yapabilirsiniz. Böylelikle farklı blog platformlarından backlink çeşitliliği sağlamış olursunuz.

Paravan bloglarınıza backlink çalışması yaparken çok dikkat etmeniz gereken konu ise her blog’un backlink yapısının birbirinden farklı olması gerektiğidir. Yani bir blog’a bir yerden link veriyorsanız, diğer blog’unuza aynı yerden değil, farklı bir platformdan backlink verin. Böylelikle birbirinden bağımsız, doğal bloglar olduğu izlenimini verecektir.

Ayrıca Blogger ile ilgili farklı bir döküman okumak isterseniz dost sitemizde bulunan blogger nedir? makalesini incelemenizi öneririm.

2 yorumlar

  1. Veli Candoğan

    Size önemli bir şey sormak istiyorum. Ben ücretsiz blog sayfası açmak istiyorum sizce hangisi daha etkili ve faydalı olur. Blogger ve wordpress arasında kaldım. Hangisinin alt yapısı sağlam? arama motorlarından daha fazla değer gören yapıyı kullanmak isterim. Makale içinde ayrıca teşekkür ederim.

  2. Mükemmel bir paylaşım olmuş. sitenizi severek takip ediyorum paylasimlariniz mukmel
    Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir